Aknateip – sama välja, mis sissegi!

QR Code

Aknateip – sama välja, mis sissegi!

Ülepõhimõtte kohaselt on (akna) paigaldusvuuk ainus koht, kus teibi veeaurutakistuse suurusel võib olla oluline mõju tarindi- või tarindiosa niiskus ja soojustehniliselt toimivusele. Üldjuhul kehtib põhimõte, et soojema (sise-) ruumi poolset vuuki kaetakse aurutõkke teibiga (suurem aurutakistus) ja jahedama (välis-) keskkonna poolset vuuki kaetakse tuuletõkke teibiga (väiksem aurutakistus).

Jah, nii on õige ja korrektne aga on erandeid.

Näiteks puitkarkass tarindilahendused. Lisan ühe tüüpse välisseina ja akna liite sõlme, selgitamaks, miks antud sõlmes aknateibi veeaurutakistuse suurusel mingit olulist tähtsust ei ole.

Nimelt, kui niiskus satub põhisoojustuse (200mm) või lisasoojustuse (100mm) alasse, siis on niiskusel võimalik liikuda (välja kuivada) läbi tuuletõkke (üliväikse või peaaegu olematu suurusega veeaurutakistusega) kihi. Niiskus ei liigu tarindis mööda lineaarset sirgjoont vaid kaootiliselt. Läbides tuuletõkke kihti kuivab niiskus tarindist välja olenemata sellest kui suur on veeaurutakistus akna välisvuugi teibil.


Küsimuste korral võta julgesti ühendust!

Lisaks leiad fassaadi-, katuse- ja muud ehitusalast nõu ka meie sotsiaalmeediast.
Jälgi meid Facebookis!

Sulle võib veel huvi pakkuda

Mis on ehitusteip?

Püsiklient saab ROHKEM!

Hakka Hutton püsikliendiks, et saada kõikidelt toodetelt

Kõigile
-30% soodustust

Registreeru püsikliendiks

Olen püsiklient

Sisesta enda otsingusoov

Ole kursis kõige värskemate uudiste ja pakkumistega!

Liitu uudiskirjaga

Uudiskirjaga liitumisel annate nõusoleku oma nime ja e-posti aadressi säilitamiseks ning kasutamiseks ettevõtte teenuste ja pakkumiste kohta selle teabe saamise eesmärgil.

Jätkates nõustute privaatsuspoliitikaga

0
  0
  Ostukorv
  Ostukorv on tühiTagasi poodi
  Teip Green Flex

  Säästke 30%!

  woman_phone

  Ei leia sobivat toodet?
  VÕTA ÜHENDUST