Kui aurutõke ei toimi, on materjal, kas ebakvaliteetne, valesti valitud või hoopis valesti paigaldatud. Põhjusest hoolimata võivad Sind sellepärast väga suured ebameeldivused ees oodata. Seetõttu ongi aurutõkke valimine ning paigaldus fassaadi- ja katuselahenduste puhul niivõrd tähtis. Allpool toome välja seitse olulist punkti, miks peaksid aurutõkke valikul ning paigaldusel eriti hoolas olema – seitse punkti, miks seitse korda mõõta ja vaid ühe korra paigaldada.
1. Kui aurutõke ei toimi, pääseb niiskus konstruktsioonidesse!
Kui aurutõke laseb niiskust läbi, võib konstruktsioonidesse pääsev niiskus kondenseeruda ja tekitada soodsa pinnase niiskuse halbadele sõpradele nagu hallitus, mädanik, bakterid, seened, soolad ja rooste.
2. Niiskus tekitab kandekonstruktsioonide kahjustusi!
Lisaks halbadele sõpradele võib kondenseerunud niiskus kahjustada lausa kandekonstruktsioone, kusjuures võib toimuda nii materjalide bioloogiline kui ka keemiline lagunemine.
3. Niiskus kahjustab soojustusmaterjale!
Kui aurutõke ei toimi, saavad kahjustada ka soojustusmaterjalid. Kahjustatud soojustusmaterjalide tagajärjeks on suurenevad kulutused energiale ja halvemal juhul võivad kaasneda külmakahjustused, näiteks konstruktsioonisiseste torustike külmumine.
4. Niiskus põhjustab metallosade korrosiooni ja lagunemist!
Kondenseerunud niiskus võib kahjustada metallist kinnitusvahendeid põhjustades nende korrosiooni ja lagunemist, mistõttu ei saa need oma ülesannet täita ning tuleb enneaegselt välja vahetada.
5. Kui aurutõke ei toimi, laseb see eluruumidesse külma ja saastaineid!
Tihendamata või halvasti tihendatud, aga ka aukude ja pragudega aurutõkkest pääsevad kontrollimatute õhuvooludega eluruumidesse külm õhk ja koos sellega välisõhus leiduvad saasteained, mis madaldavad nii suurel määral eluruumide õhukvaliteeti.
6. Niiskuskahjustus on tervisele ohtlik!
Niiskuskahjustuste tagajärjed on tervisele ohtlikud, kuna hallitus, mädanik, bakterid, seened võivad põhjustada tõsiseid terviseprobleeme nagu allergiaid. Halvemal juhul võib inimene saada bakterite või seentega levitatavaid mürgistuse.
7. Kui aurutõke ei toimi, levib tulekahju kiiremini!
Kui hoone ei ole õhutihe, siis tulekahju korral toimub tule levik kiirendatud korras tänu vabalt läbi ehitise liikuvale hapnikule.
Korralik aurutõkke ei säästa meid nii ainult liigniiskusest, vaid ka muudest muredest, nagu haigustest ja lausa võimalikest eluohtlikest olukordadest.
Küsimuste korral võta julgesti ühendust!
Tehniline konsultant:
Margus Laats
✆ +372 50 11 324 | ✉ margus.laats@hutton.ee
Lisaks leiad fassaadi-, katuse- ja muud ehitusalast nõu meie sotsiaalmeediast.
Jälgi meid Facebookis!