Hutton e-pood

Hutton tootekataloogi saad alla laadida siit.

Otsing

Hind
32.00 €82.00 €

Kvaliteediklass

Viimati vaadatud tooted

Mis on aknateip?

Kõige olulisem on vahet teha sise- ja välisteipidel just akende ja uste paigaldusvuukide tihendamisel, kuna akna paigaldusvuuk on õhuke ehk välisteipi eraldab siseteibist vaid akna lengi paksune vuugitäide (elastne montaazivaht, vill, vms) ja seetõttu on akna vuugis kondentsniiskuse tekke tõenäosus suurem.

Akende ja uste paigaldusvuukide tihendamisel kasutatakse teipe, mida üldistavalt nimetatakase aknateipideks. Aknaid teibitakse nii seestpoolt kui ka väljastpoolt. Aga mitte kõikide konstruktsioonilahenduste puhul ei pruugi aknaid olla vaja väljast teipida, seda siis kui ilmastikukindlus ja -tihedus on tagatud muude meetmetega.

Akende paigaldusvuugid kaetakse teibiga üldjuhul selliselt, et teip ei paikne tasapinnaliselt vaid moodustab akna pinnaga nt 90 kraadise nurga – seetõttu nimetame me neid teipe ka akna- ja nurgateipideks. Sellesse gruppi kuuluvate teipidega saab tihendada ka muid konstruktsiooni osi, kus teip tuleb paigaldada omavahel lõikuvatele pindadele (nurga all). Selliseid sõlmi (sageli ka erinevate materjalide puutekohti) on mugavam teipida kui teibil on mitu paigaldusriba (linerit+).

Akna sisekülje teip paigaldatakse ennekõike eesmärgiga takistada veeauru (ja õhu) pääsu akna paigaldusvuuki ja sealtkaudu väliste konstruktsiooni kihtideni – seetõttu nimetatakse ka sisemisi aknateipe mõnikord üldistatult aurutõkke teipideks.

Akna väliskülje teip paigaldatakse ennekõike eesmärgiga takistada ilmastikunähtuste (vihm, tuul, lumi) pääsu akna paigaldusvuuki ja sealtkaudu soojustuseni – seetõttu nimetatakse ka välimisi aknateipe mõnikord üldistatult tuuletõkke teipideks.

Varieeruva aurutakistusega aknateipi võib kasutada nii sise- kui välisküljel.

Universaalteipideks võidakse nimetada neid teipe, mis ei karda vett ja niiskust ning on mõeldud kõikvõimalike nakkepindade jaoks kuid see ei tähenda automaatselt seda, et neid võiks kasutada nii sees kui väljas, kuna need teibid ei pruugi olla mõeldud välistingimustes kasutamiseks ennekõike vähese või puuduva UV kindluse, temperatuuritaluvuse või sobimatute paigaldustemperatuuride tõttu.

  • A