Hutton e-pood

Hutton tootekataloogi saad alla laadida siit.

Otsing

Hind
21.00 €413.00 €

Kvaliteediklass

Viimati vaadatud tooted

Mis on katuse aluskate?

Standardijärgne definitsioon: Katuse aluskate on aluskatuse tarindi rull- või plaatmaterjalist osa, mille peamine ülesanne on tagada katusetarindile täiendav (lisaks katusekattele) kaitse veekahjustuse vältimiseks.

Lihtsustatult öeldes on katuse aluskate katuseehitusel kasutatav kile (mittehingav aluskate) või membraantoode (hingav katuse aluskate), mille peamine ülesanne on juhtida katuseskonstruktsioonist välja niiskus ja ves mis on sattunud katuse katte alla. Katuse aluskate aitab ära hoida vee sattumise katusekonstruktsiooni ja soojustuse sisse.

Mis liiki katuse aluskatteid on olemas?

Mittehingav aluskate

Kui katuse aluskate peab täitma ainult veetiheduse rolli, siis võib kasutada mittehingavad aluskatted, neid nimetatakse katuse aluskatte kile (ka katusekile).

Hingav aluskate

Kui katuse aluskate täidab ka tuuletõkke ülesannet, siis peab kasutama hingav katuse aluskate, neid nimetatakse ka aluskate/tuuletõke. Näiteks soojustatud sarikatega (ühekordselt tuulduvates) katusetarindites kaitseb aluskate/tuuletõke soojustusmaterjali liikuva õhuvoolu ehk tuule eest.

Aluskatte/tuuletõkke toodetel on (ühekordselt tuulduvates) katusetarindites täita ka ülioluline roll katusetarindi niiskustehnilise toimivuse tagamisel, selleks peab aluskatte/tuuletõke olema kõrgdifuusne ehk difusioonile avatud ehk tootel peab olema väga väike veearu takistus.

Soojustatud sarikatega katusetarindites, kus soojustus paigaldatakse sarikate vahele, moodustab aluskatte/tuuletõkke paigaldatavale soojustusele sarikatevahelises paigalduskohas ka paigadusruumi tagumise/ülemise külje ehk aluskate/tuuletõke täidab ka nn soojustuse raketise rolli.

Katuse aluskatte rullmaterjalid valmistatakse harmoniseeritud standardi EVS-EN 13859-2:2014 alusel.