Kuidas soojustada pööningu põrandat, kui lagi ei pea sooja?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print
QR Code

Toas on remont tehtud ja lage lahti võtta ei tahaks. Lae aurutõkke lahendus ei ole teada. Mida teha, et laepealne soojustada?

                                            
            
                                Joonis 1. Vaade seest, enne tööde algust.Margus Laats soovitab:

Kui aurutõkke lahendus toa pool ei ole teada või on ebatihe, siis tuleb eriliselt hoolas olla, kuna soojustusprobleemide lahendamisel võivad tekkida niiskusprobleemid.

Pööningu madalaimas osas, hoone perimeetril kataksin sarikate alumisekülje (alates müürlatist) tuuletõkke kangaga 1,5m ulatuses, kinnitus klambritega sarikakülge, teipida vaja ei ole.

Pööningu põrandale, hoone perimeetril, alates müürlatist laotaksin PIR plaadid paksusega 100mm, 1200mm laiusena ulatusega müürlatist hoone keskosa suunas, PIR plaadi vuugid L-tapiga liimitud elastse liimvahuga (Ceresit CT84 või Soudabond easy, või muu sarnane niiskus- ja vananemiskindel liimvaht toode).

Kui olemasolev pööningu põrandapind on ebatasane (paigaldatavate PIR plaatide all), siis tasandaksin käsitsi puistatava tselluvilla või saepuruga suuremaid konarusi enne plaatide laotamist.

Seejärel kataksin kogu pööningupõranda tselluvilla puistega nii, et räästapoolsed alad oleks kaetud veidi õhema kihiga, et säiliks ideaalne tuulduvus (paigaldatud tuuletõkke membraani peal ning katusekatte aluslaudise all sarikatest moodustuvas tuulutusalas). Tselluvilla kihi paksus sõltub teie enda soovidest, aga võiks olla vajumise järgselt min 300mm, aga parem kui 400mm või rohkemgi.

Eraldi tuuletõkkega tselluvilla puhul mõtet vaeva näha ei ole. Vajadusel võib paigaldatud tselluvilla pealispinnalt märjata (30-50mmpaksuselt) uduvihma tekitades, mis kuivamise järgselt tekitab kooriku ja toimib tuuletõkkena.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Sulle võib veel huvi pakkuda

Kuidas valida puistevilla?

Energiasäästlik ehitamine. Ehitusfüüsika ja materjalitehnoloogiad.

Aurutõkke membraan – milleks on kasutusel hingav aurutõke?

Sisesta enda otsingusoov

Liitu uudiskirjaga

Ja ole kursis kõige värskemate pakkumistega

Säästke 30%!

Ei leia sobivat toodet?
VÕTA ÜHENDUST