Kuidas soojustada pööningu põrandat, kui lagi ei pea sooja?

QR Code

Toas on remont tehtud ja lage lahti võtta ei tahaks. Lae aurutõkke lahendus ei ole teada. Mida teha, et laepealne soojustada?

Joonis 1. Vaade seest, enne tööde algust.


Margus Laats soovitab:

Kui aurutõkke lahendus toa pool ei ole teada või on ebatihe, siis tuleb eriliselt hoolas olla, kuna soojustusprobleemide lahendamisel võivad tekkida niiskusprobleemid.

Pööningu madalaimas osas, hoone perimeetril kataksin sarikate alumisekülje (alates müürlatist) tuuletõkke kangaga 1,5m ulatuses, kinnitus klambritega sarika külge, teipida vaja ei ole.

Pööningu põrandale, hoone perimeetril, alates müürlatist laotaksin PIR plaadid paksusega 100mm, 1200mm laiusena ulatusega müürlatist hoone keskosa suunas, PIR plaadi vuugid L-tapiga liimitud elastse liimvahuga (Ceresit CT84 või Soudabond easy, või muu sarnane niiskus- ja vananemiskindel liimvaht toode).

Kui olemasolev pööningu põrandapind on ebatasane (paigaldatavate PIR plaatide all), siis tasandaksin käsitsi puistatava tselluvilla või saepuruga suuremaid konarusi enne plaatide laotamist.

Seejärel kataksin kogu pööningupõranda tselluvilla puistega nii, et räästapoolsed alad oleks kaetud veidi õhema kihiga, et säiliks ideaalne tuulduvus (paigaldatud tuuletõkke membraani peal ning katusekatte aluslaudise all sarikatest moodustuvas tuulutusalas). Tselluvilla kihi paksus sõltub Teie enda soovidest, aga võiks olla vajumise järgselt min 300mm, aga parem kui 400mm või rohkemgi.

Eraldi tuuletõkkega tselluvilla puhul mõtet vaeva näha ei ole. Vajadusel võib paigaldatud tselluvilla pealispinnalt märjata (30-50mmpaksuselt) uduvihma tekitades, mis kuivamise järgselt tekitab kooriku ja toimib tuuletõkkena.

Hutton pakub lisaks puistevilla müügile ka paigaldust. Uuri lähemalt Hutton spetsialistidelt – aitame analüüsida Teie vajadusi ja leiame kõige hinnaoptimaalsema ja tehniliselt toimiva parima lahenduse.

Küsimuste korral võta julgesti ühendust!

Tegutse targalt, helista ja küsi nõu!

Nõuanded on TASUTA!

Hutton
Tehniline konsultant
Margus Laats
+372 50 11 324
margus.laats@hutton.ee

Fassaadi-, katuse- ja muud ehitusalast nõu leiad lisaks meie sotsiaalmeediast.
Jälgi meid Facebookis!

Sulle võib veel huvi pakkuda

Innovaatiline betoonvahelae ehitustehnoloogia – plastbau

Innovaatiline energiasäästlik ICF ehitustehnoloogia

Kuidas valida puistevilla?

0
  0
  Ostukorv
  Ostukorv on tühiTagasi poodi

  Sisesta enda otsingusoov

  Liitu uudiskirjaga

  Ja ole kursis kõige värskemate pakkumistega

  Teip Green Flex

  Säästke 30%!

  woman_phone

  Ei leia sobivat toodet?
  VÕTA ÜHENDUST