Hutton e-pood

Otsing

Hind
Hind - slider
45.00 €720.00 €

Kvaliteediklass

Klass

Viimati vaadatud tooted

Otsing

Hind
Hind - slider
45.00 €720.00 €

Kvaliteediklass

Klass

Viimati vaadatud tooted

Lamekatuse aurutõkked

Aurutõke on materjali kiht, mis takistab niiskuse pääsu välispiirde (ehk välisseina, lae, katuslae või põranda) konstruktsioonidesse. Auruna esinev niiskus võib tungida konstruktsioonide sisse peamiselt, kas difusiooni või konvektsiooni teel. Aurutõke paigaldatakse alati hoone välispiirde soojemale (ehk sisemisele) küljele.

Aurutõket on alati vaja kasutada siis, kui ehitate puitkarkassist või metallkarkassist välispiirdeid (nt välisseinu, lagesid) ja kui soojustusmaterjaliks on väikese tihedusega ja õhku läbilaskev soojustusmaterjal (näiteks vill).

Õhutõket on vaja kasutada eranditult kõikides soojustatud puit-, metall- ja kivikonstruktsioonides, et tagada ehitisele vajalik õhutihedus.

Vahelae ehitamisel (vahelae aurutõke) on vaja kasutada aurutõket siis, kui selle kohal on mitteköetav, harva köetav või soojustamata ruum. Ka märgade ruumide, nagu vannitubade, saunade ja duširuumide laes on vaja aurutõket kasutada, olenemata sellest, mis asub vahelae peal. Vahelae ehitamisel ei ole vaja kasutada aurutõket, kui selle peal on köetav ruum. Sel juhul piisab soojustust kandva materjalikihi (nt tugevam ehituspapp) või soovitatavalt tihendatud õhutõkke paigaldamisest.

Laeme tooteid juurde...